Infografiki

Infografiki w przyjazny i ciekawy sposób prezentują wybrane informacje z publikacji żywieniowych.

Filter by nutrition topic

Uboga dieta i stan odżywienia matki podczas karmienia piersią może mieć wpływ nie tylko na zdrowie kobiety karmiącej piersią, ale także na jakość i ilość mleka matki, a co za tym idzie - na zdrowie dziecka. Zobacz najnowsze wyniki badań o suplementacji matek karmiących piersią i niemowląt.

Opakowanie służy do ochrony produktu znajdującego się wewnątrz przed zepsuciem i zanieczyszczeniem. Jeśli opakowanie nie zostanie prawidłowo zutylizowane, trafia do środowiska naturalnego i staje się zagrożeniem dla ryb i dzikiej przyrody.

Pandemia COVID-19 zakłóciła systemy żywnościowe i bardzo utrudniła świadczenie opieki zdrowotnej w tym czasie. Co można zrobić, aby przeciwdziałać niedożywieniu podczas pandemii? Należy zachęcać kobiet do karmienia piersią, chociaż wiemy, że podczas zakażenia SARS COV-2, a także w okresie szczepień przeciwko COVID-19, było to dużym wyzwaniem ze względu na różne ograniczenia.

Aż 40% niemowląt cierpi na kolkę niemowlęcą. Stres i niepokój matek niemowląt z kolką są aż do 4 razy częściej narażone na wystąpienie depresji 2 miesiące po porodzie. Niemowlęta z kolką śpią niemal 2 godziny krócej w ciągu nocy, zakłócając sen całej rodziny. Jakie są możliwe przyczyny, konsekwencje i rozwiązania?