Wiadomości

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, nie tylko na temat żywienia, opublikowanymi przez Nestlé Nutrition Institute i inne organizacje na całym świecie.

Filter by nutrition topic
4 min. czytania

Badania wykazały, że oprócz wpływu na zdrowie dzieci, karmienie piersią ma również pozytywny wpływ na zdrowie matki i jest związane ze zmniejszonym ryzykiem wystąpienia u matki chorób układu krążenia, w tym CHD, udaru mózgu i zgonów z powodu chorób układu krążenia.

5 min. czytania

Czy rodzice powinni karmić niemowlęta specjalnymi daniami typu puree za pomocą łyżeczki czy od samego początku podawać dziecku pokarmy z rodzinnego stołu? W tym artykule omawiamy dietetyczny trend rozszerzania diety metodą BLW, czyli Baby Led Weaning znane w Polsce jako Bobas Lubi Wybór, to rewolucyjne podejście do wprowadzania nowych pokarmów dzieciom.

5 min. czytania

Atopowe zapalenie skóry to przewlekła, nawracająca, zapalna choroba skóry, która ma duży wpływ na niemowlęta i dzieci. Rozpoczęte badania sugerują, że dysbioza jelit może być czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju AZS, a probiotyki, ze względu na to, jak wpływają na odpowiedź immunologiczną, są uznawane za dodatkową formę leczenia lub profilaktyki.

3 min. czytania

Oligosacharydy mleka kobiecego mogą okazać się nową obiecującą strategią terapeutyczną w leczeniu COVID-19. Przyszłe badania powinny mieć na celu zweryfikowanie działania HMO przeciw SARS-CoV-2, ustalenie odpowiednich dróg podawania i biodostępności doustnej - w zastosowaniach klinicznych HMO jako nowego leku nutraceutycznego przeciwko COVID-19. 

4 min. czytania

Prewencja, diagnostyka i leczenie zaparć u dzieci pozostaje stale wyzwaniem. Choć został opublikowany szereg wytycznych, który może pomóc pracownikom służby zdrowia w diagnozowaniu i leczeniu zaparcia czynnościowego, nadal istnieją niepotwierdzone badaniami metody leczenia, które to nie tylko komplikują i wydłużają dolegliwości u dzieci z zaparciami, ale również potęgują niepokój i troskę u rodziców czy też opiekunów dziecka. Jakie są najbardziej popularne mity dotyczące zaparć?

3 min. czytania

Jesienią 2019 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) i Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowały nową definicję i zasady przewodnie dotyczące zrównoważonego, zdrowego odżywiania. Jakie są główne cele zrównoważonego zdrowego odżywiania?