Lista artykułów
Zebrano tu publikacje poświęcone najnowszym doniesieniom na tematy żywieniowe, jak wczesne żywienie niemowląt, interwencje żywieniowe w kontekście alergii oraz żywienie w stanach chorobowych, jak zaburzenia połykania czy choroby krytyczne. Łącznie 3000 artykułów ułożono w odpowiednich kategoriach, aby ułatwić Ci odszukanie konkretnych informacji. Jeśli brakuje odniesień korzystaj z funkcji wyszukiwania.
Sponsoring: Wiele publikacji, programów konferencji, zasobów edukacyjnych i innych treści dostępnych na tej stronie było finansowane i / lub przygotowane przez Nestle Nutrition Institute lub spółki zależne od Nestle.
Bezpłatne publikacje na temat najnowszych tematów żywieniowych, takich jak żywienie niemowląt, mikrobiota, alergie czy otyłość.
Nowe odkrycia pokazały, w jaki sposób terapia dietetyczna może wpływać na mikrobiom, zapobiegając nawrotom chorób przewlekłych . Strategie dietetyczne zawsze będą odgrywać ważną rolę w leczeniu i mogą być bardzo skuteczne w osiąganiu i utrzymywaniu remisji u pacjentów z choroba Leśniowskiego-Crohna (ChLC).
Podczas tego sympozjum czołowi eksperci z dziedziny immunologii dziecięcej dyskutowali o wpływie diety matki i diety niemowlęcia we wczesnym okresie życia na profilaktykę alergii. Zaprezentowano dowody potwierdzające korzyści płynące z niektórych zhydrolizowanych preparatów oraz omówiono rolę wczesnego i zróżnicowanego wprowadzania dokarmiania uzupełniającego, w tym powszechnie stosowanych pokarmów alergizujących.
Rola środowiska żywieniowego na wczesnym etapie rozwoju niemowlęcia w modulowaniu późniejszych wyników zdrowotnych jest obecnie w centrum uwagi badań. Ponieważ baza dowodowa kieruje zarówno rozwojem polityki publicznej, jak i wytycznymi dotyczącymi praktyki klinicznej, nadszedł czas, aby wziąć pod uwagę aktualny stan wiedzy na temat zapotrzebowania na witaminę D w okresie niemowlęcym, a zwłaszcza u wcześniaków.
Alergia na białka mleka krowiego (ABMK) to alergia na pokarm najczęściej występująca u dzieci, której objawy pojawiają się zwykle w 1. roku życia. W artykule dr n.med. Katarzyna Kaźmierska omawia zalecenia dotyczące pierwotnej profilaktyki ABMK oraz przydatność i bezpieczeństwo próby eliminacji i prowokacji oraz zasady leczenia dietetycznego w przypadku potwierdzonej IgE- niezależnej ABMK, które mogą być wykonane w warunkach gabinetu Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ).